RBD Live In BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RBD Live In BG

Форум на мексиканската поп група RBD!
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Прически.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
§*§*§*Dulce Kremi*§*§*§
Moderator
Moderator
§*§*§*Dulce Kremi*§*§*§


Брой мнения : 347
Join date : 10.05.2008

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Прически.   Прически. Icon_minitimeСря Юни 11, 2008 11:04 pm

Оф хора дайте някъкъв съвет исам нова прическа или нещо с кичури щото не ща руси кичури пък незнам кви да са.
Върнете се в началото Go down
*Anahi*

*Anahi*


Брой мнения : 310
Join date : 07.03.2008

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitimeПон Юли 21, 2008 2:00 am

Такамм...виж душицо(малко си позволявам волности,надявам се да не се обидиш Rolling Eyes )...попаднала си при точния човек...на твое разположение е най-голямата маниачка на тема мода в тоя форум Wink Широка усмивка Пуснала си тая темичка отдавна и можеби вече си си направила прическата,но все пак ако не си-реших да ти дам няколко съвета! Първо-искаш нова прическа-това е чудесно(всеки има нужда от промяна след време),но не си сигурна каква точно да е!Предлагам ти да вземеш огледалото,да застанеш пред него и да огледаш от горе до долу косата си,след това лицето и скулите(те също са много важни,за да прецениш каква прическа ще ти подхожда) и трябва това да го направиш сама,нещо много важно - не се влияй от хорското мнение,едикоя си приятелка казала тази прическа ще ти подхожда,другата казала няква друга - НЕ....ти сама трябва да прецениш....не ме разбирай погрешно...не казвам да не се съветваш...разбира се можеш да попиташ приятелката си,според нея кое ще ти утива...но не ако някой(майка,баба и т.н)ти каже-така се пострижиш и ти веднага да го направиш!Прическата ще бъде с твоята коса и на твоята глава Широка усмивка тя ще бъде твоя...най-важното е ти самата да се харесваш!Ето няколко съвета от мен Laughing малко ми е трудно,щото не те познавам,нито съм виждала твоя снимка,за да преценя.

1.Съобрази се с формата на лицето си:

Според модните консултанти съществуват седем основни форми на лицето – диамант, сърце, обърнато сърце, овал, кръгла, квадратна или правоъгълна форма. Всяка от тях има своите особености, предимства и недостатъци.

а)Лице с форма на диамант

Това означава, че лицето ви е по-широко в средната си част, за сметка на тези при брадичката и челото. В този случай е важно да се привлече вниманието именно към тези части и оптически да ги поразширите. Ако носите очила – избирайте рамки, с тежки, цветни дръжки и по-широки от горната част на лицето. На вас ви подхождат почти всички прически. Можете да се убедите в това от снимките на известни дами като София Лорен, Линда Еванджелиста или Катрин Хепбърн – всички с диамантена форма на лицето.

б)Лице със сърцевидна форма
Имате лице с по-широко чело и тясна, фина брадичка. Прическите ви трябва да бъдат на нивото на брадата или по-дълги. Подходящ е път от едната страна на главата или страничен бретон. Косата може да е права, къдрава или на вълни.
С лица с форма на сърце са известни жени като Наоми Кембъл, Мишел Пфайфър, Ашли Джъд, Клаудия Шифър. Сами се досещате какви възможности дава тази форма на лицето.

в)Лице с форма на обърнато сърце (триъгълно лице)

Тук областта при брадичката е по-широка от тази при челото. В този случай трябва да дадете обем на горната част на лицето. Късата коса и обемна прическа идеално ще компенсират тясното чело. Но внимавайте все пак да не прекалите с височината на фризурата. Избягвайте прически, които имат акцент при линията на челюстта.
Актрисата Кати Айрланд е пример за тази форма на лицето.


г)Лице с овална форма
Това е формата на лицето с най-идеални пропорции. То е леко стесняващо се към челюстта и леко заоблено на челото при линията на косата. Нямате никакви притесняния каква прическа да си направите. Свободно експериментирайте! Почерпете идеи от Дженифър Анистън, Марая Кери, Тайра Бенкс или Синди Крофърд – блестящи жени, всички с овална форма на лицето

д)Лице с кръгла форма

Тези лица са симетрични по отношение на ширина и дължина. Заоблено при брадичката, скулите и линията на косата. Това, което със сигурност трябва да избягвате е прическа с кръгла форма и дължина до скулите. Насочете се към фризури, които да удължават, а не да разширяват силуета.
Всички с право се възхищават на Ингрид Бергман, Кейт Уинслет и Дрю Баримор и никой не забелязва каква форма имат лицата им.


е)Квадратно лице
Силната, квадратна челюст е харакрерна особеност на този тип лице. Обикновено е колкото широко, толкова и дълго и обикновено права линия на косата. Не подстригвайте късо косата си. Оставете я средна на дължина или дълга. Целта е да се омекоти формата на лицето и да се смекчат чертите.
Актрисите Сандра Бълок и Деми Мур са с тази форма на лицето.

ж)Продълговато (правоъгълно) лице

Деликатно и по-издължено, еднакво на ширина, както при челото, така и при брадичката. По-добре избягвайте много дълги и прави коси, които допълнително ще добавят дължина. Спрете се на средно-дълги или по-къси прически, които дават повече обем. Препоръчителен е страничен път на косата.
Пример за дама с тази форма на лицето е нежната Гуинет Полтроу.

а)Прически. 249488V б)Прически. 249495v

в)Прически. 249497Y г)Прически. 249501z

д)Прически. 249503C е)Прически. 249505f

ж)Прически. 249507v

2.Порови се малко....винаги е добре да си информиран...разгледай различни каталози с прически и си избери някоя!ето някой неща от мен - http://krasota.rozali.com/kosa/p6051.html , http://www.public-republic.com/magazine/2007/12/915.php
http://www.teenproblem.net/s/1401.html , http://images.google.bg/images?hl=bg&q=%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8&lr=lang_bg&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi има и още многоооо


3.Ако си привърженик на тъй наречените "Емо" прически или стил "Пънк"...Нестандартните прически - http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=141431

Намерих някой неща и се надявам поне малко да съм ти помогнала в избора....ти сподели че може би искаш кичури,но да не са руси...в такъв случай се посъветвай с фризъора си....и си избери подходящ цвят...а пък защо не вземеш пример от любимката си - Роберта Wink вярно че е доста нестандартно(на мен няма да ми утива)...но пък ако ти харесват кичурите й що да не? Wink Ем това е от мен....ако имаш някви въпроси питай.Още нещо - тази година доста популярни са бретоните на една черта и тип "Pony"....както и късите коси....ако не си привърженик държи си на дългата коса(ако си с дълга коса можеш да я направиш на пластове или на триъгълник...и да я къдриш или изправяш...можеш да пробваш да я тупираш)...само ще те посъветвам да не оставяш косата на път и с дълъг бритон....вече не е много модерно.....но най-вече не забравяй да бъдеш себе си...направи си прическа каквато ти искаш и ти си избереш!Незабравяй и самочувствието...то е важно за човека!!!Надявам се да направиш правилния избор и да се харесваш такава каквато си!Човек е неповторим такъв какъвто е!!!
Успех Wink
Върнете се в началото Go down
§*§*§*Dulce Kremi*§*§*§
Moderator
Moderator
§*§*§*Dulce Kremi*§*§*§


Брой мнения : 347
Join date : 10.05.2008

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitimeПон Юли 28, 2008 1:31 pm

Ами аз искам да те питам нещо такаче разбираш доста от тези неща някой ми беше казал,че косата може да се изправя и по друг начин без преса.Имам преса,но много гори косата,а искам почти постоянно да съм с права коса.Опитвала съм с балсами,но не става савсем права.Ако знаеш някъкъв начи по който да си изправям косата без преса и балсам моля те кави ми и ако ми кавея съм годова да си направя прическа като Роберта(такива кичури).И много благодаря за информацията. Thank You
Върнете се в началото Go down
*Anahi*

*Anahi*


Брой мнения : 310
Join date : 07.03.2008

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitimeСъб Дек 27, 2008 6:00 pm

Здравей,макар че нямах компютър и не можех да пиша...мислех си за твоя проблем с изправянето!Поговорих си с доста приятелки,порових се в нета.Понеже аз самата не се изправям толкова(аз се къдря...понеже обожавам къдрева коса Wink ).Така значи един от вариантите е с кръгла четка и сешоар,обаче става бавно и трудно се постига от човек без фризьорски умения.Другото което ми дойде на ум е че можеш да отидеш на фризьор и той да те изправи за по-дълго(мисля че използват "кадрин"- това означава едно не много приятно миришещо вешество)обаче незнам как става номера,и да ти кажа не е много ефтино,всичко зависи от там където ще ходиш...но този начин крие доста рискове...понеже незнам самата коса колко ще издържи No Така че по-добре се посъветвай с фризьора си Wink Една приятелка ми каза за пресите на "Ремингтън".Те били с тефлоново покритие на плочите и с някви антистатични свойства и дейонизация.Каза че не отнема повече от 10 минути когато се изправяш и не горили косата толкова...незнам до колко е вярно,не съм ползвала...обаче другото е че ти имаш преса Neutral §*§*§*Dulce Kremi*§*§*§ ти така и не ми сподели каква ти е косата???за да имам повече представа дали даден начин ще стане Wink Извесните личности разполагат с лични стилисти и фризьори,който могат изпълнят всяко тяхно желание свързано с косата,за жалост не всички могат да си позволят това!Така че ако не искаш всеки ден да си изправяш косата,прави го по-рядко...примерно 2-3 пъти в седмицата и използвай лак за коса със силна фиксация,за остане по-дълго косата права! Wink Ако решиш да отидеш на фризьор за да те изправи за по-дълго,първо попитай за всички подробности,за да не направиш грешка и да си "развалиш" косата!Ако искаш пробвай с четка и сешоар(предварително трябва да имаш поне един час на разположение),ако успеешс четката и сешоара след това веднага пръскай косата с лака и да видим колко ще издържи!Ако пък решиш да си вземеш преса от "Ремингтън",гледай задължително да е с тесни плочи.Тези преси загряват бързо и достатъчно веднъж да прокараш през кичура и се опъва така както с къдрин няма да стане-поне така разбрах!Поинтересувах се и за цената -значи започват от 65 до към 100лв зависи от модела!Еми ако открия някъв друг начин веднага ще пиша Wink
П.П.Понеже пиша доста късно,се надявам вече да си намерила начин Wink ,но ако още не си надявам се да ти помогна с мойте съвети! I love you I love you I love you
Върнете се в началото Go down
Dulse_Anahi

Dulse_Anahi


Брой мнения : 97
Join date : 16.01.2009
Age : 28

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitimeНед Яну 18, 2009 8:32 pm

Виште сега аз сам с дълга светлокестенява коса която все едно има руси кичури искам да ме посаветвате каква прическа да си направя без да си боядисвам и постригвам косата ПоМОЩ
Върнете се в началото Go down
Beautidul Mind




Брой мнения : 1
Join date : 30.01.2009

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitimeПет Яну 30, 2009 2:25 pm

Понеже виждам,че *Anahi* е много компетентна,имам нужда от порция помощ Rolling Eyes Искам да си направя като прическата на Роберта:
Прически. 439m

Но дори и на идея си нямам как Crying or Very sad ...Можеш ли да ми помогнеш?
Върнете се в началото Go down
*Anahi*

*Anahi*


Брой мнения : 310
Join date : 07.03.2008

Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitimeПет Фев 13, 2009 8:10 pm

Здравейте красавиции Wink аз отново не съм много редовна Rolling Eyes за което се извинявам...но сега съм тук и като ваша фейчка-помощница Широка усмивка Широка усмивка Широка усмивка ще ви давам съветии! drunken Така Dulse_Anahi - миличка ти кажа че не искаш да се постригваш или боядисваш...тоест искаш разлизни прически за ежедневието!От това по лесно няма - разнообразни прически колкото щеш Very Happy обаче ти не ми каза каква ти е косата-имам предвид права,къдрева,чъплива,тънка или с много обемна Cool колкото до цвета аз го намирам за чудесен - и Анаи беше така преди
Прически. 2mwdv8i

Прически. J60mcoпреди да се изруси нацяло Sun
В такъв случай всичко опира до самата прическа.Пак ти казвам че разнообразието тук е пълно...каквото ти е на душата...можеш да пробваш да го направиш Wink Ако си с права коса ами накъдряй я-веднъж на букли(като принцеса),друг път на по ситни къдрици...а колкото до начина-може с преса,с маша,с плитчици(който е и единствения начин по който да се къдриш без да си изгаряш косата) Wink Ако пък си с къдрева обратното-изправяй се!Има много възможни начини...ако пък искаш нещо определено и незнаеш как става също ми пиши...знаеш ли ако ми беше дала снимцица можех също да те насоча към нещо!Избора е изцяло твой Laughing Така следващата красавица Very Happy ... Beautidul Mind ти си избрала нещо определо-супер!Тази причесчица е доста ефектна и седи доста добре на Дул,обаче не на всеки ще седи така...това се отнася не само за тази прическа...имам нужда да знам каква е твоята коса,за да разберем дали ще ти отива...ти също си помисли за снимка,защото чесно казано без снимка и без да знам как изглеждате ми е доста трудно да давам съвети Neutral (знаете че с доста неща да се съобразите-формата на лицето и т.н) а и тази прическа изисква доста къса и (по добре) тънка коса...твоята такава ли е?!А вече до начина на правене-есетвено няма да си я правиш сама,за тва ще се погрижи личният ти фриъор Wink Можеш и на него да покажеш снимката за да може да се ориентира и той какво точно искаш и вече той ще ти я направи! cheers За да си по сигурна попитай и фризъора си,да ли ще стане прическата на твоята коса.Ако искате пратете ми ваши снимки за да имам и аз представа...ако се притеснявате не ги слагайте тук а ми ги пратете на лично съобщение Wink Пожелавам успех и на двете ви...пишете ми! Anahi 1
Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Прически. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Прически.   Прически. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Прически.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RBD Live In BG :: Форумци :: Под контрола на форумците-
Идете на: